Három nap, három színpad, több mint egy tucat fellépő – indul a nyár egyik legvagányabb fesztiválja a Duna-parton. Idén is dübörög a zene Ráckevén: Desh,...

Az eredeti tervek szerint április 12-én rajtolt volna el az idei Gerecse 50, azonban az Állategészségügyi Operatív Törzs a hét eleji ülésén úgy határozott, hogy a száj- és körömfájás ragályos terjedésének megfékezése érdekében nem tarthatják meg a hétvégére tervezett eseményt. A szervezők azonban nemrég bejelentették, mikor pótolják be az elmaradt Gerecse 50 teljesítménytúrát. Nem is kell olyan sokat várni rá!
Ahogy arról korábban mi is beszámoltunk róla, el kellett halasztani a Gerecse 50 teljesítménytúrát a száj- és körömfájás jávány miatt. Ahogy a nagymúltú rendezvény honlapján is írják: "az állatállományt fenyegető járvány terjedésének megakadályozása érdekében kedden született kormányzati döntés szerint az április 12-re tervezett nagy létszámú rendezvény sajnos nem tartható meg."
A jó hír azonban, hogy a szervezőknek már sikerült új időpontot találniuk, így a túrázók idén sem maradnak ki az élményből. A Magyar Természetjáró Szövetség – mint a Gerecse 50 rendezője – a hivatalos honlapon közölte a döntést. Kiemelték: számukra rendkívül fontos volt, hogy az ország egyik legkedveltebb teljesítménytúrája ne maradjon el idén sem. Hasonlóan a 2021-es koronavírusos évhez, most is azon dolgoztak, hogy mihamarabb új dátumot találjanak a rendezvénynek.
A már nevezett túrázóknak különösebb teendőjük nincs: a megvásárolt nevezések automatikusan érvényesek lesznek az új időpontra is – nyugtatták meg a résztvevőket a szervezők. Ugyanakkor azt is hozzátették: akik számára nem megfelelő a júniusi pótdátum, vagy mégis úgy döntenek, hogy nem vesznek részt az idei Gerecse 50-en, lehetőségük lesz a nevezési díj visszaigénylésére.
Ezt kizárólag a rendezvény hivatalos weboldalán, a személyes fiókba belépve lehet jelezni. A visszatérítési igénylésre április 11-én délután 16 órától nyílik meg a lehetőség a felületen.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


