Jó hír a természet szerelmeseinek: ismét nyitva állnak a Hortobágy ikonikus látnivalói, miután enyhítették a korábban bevezetett járványügyi korlátozásokat.

Íme a 2025-ös év esküvői tortája: így lett a szegedi közgazdász anyukából díjnyertes cukrász
Az év esküvői tortájára számos pályázat érkezett, a Mindmegette.hu szakmai zsűrije végül a szegedi Porcukor Kézműves Cukrászműhely tulajdonosának ítélte a fődíjat.
Az Év esküvői tortája kategóriában a szakmai zsűri választása Tóth Bernadettre, a szegedi Porcukor Kézműves Cukrászműhely alapítójára esett, aki egy toszkán hangulatú tortával nevezett a versenyre. A 3 emeletes, 50 szeletes tortát egy etyeki esküvőre álmodta meg, és már a leírásától is megéhezik az ember.
"Az alsó szint pisztáciakrémmel és málnavelővel készült, ez a legnépszerűbb ízkombinációnk" – mesélte a Meglepetes.hu-nak Bernadett. – A középső emelet mangós túrókrémet rejtett, a legfelső pedig sós karamellkrémet fehércsokoládé ganache-sal." A végeredmény nemcsak ízében volt különleges, hanem megjelenésében is. A torta egyedi stencilmintázatot kapott, amit citromok és élő virágok koronáztak meg. Az inspiráció a toszkán kerámiák világából érkezett, amit Bernadett digitálisan megtervezett, ételfestékes nyomtatóval nyomtatott ki, majd kézzel illesztette a torta oldalára.
– A díszítés az esküvő reggelén készül el mindig – ez az utolsó lépés, de a legizgalmasabb! – árulta el a cukrász, aki közgazdászként kezdte a pályáját, és csak tíz év pénzügyi munka után váltott tortadíszítésre. A sorsfordító pillanat akkor jött el, amikor megszületett első gyermeke – az ő születésnapjára készítette első tortáját 2013-ban. 2021-ben Bernadett megnyitotta saját műhelyét Szegeden, és azóta sorra érkeznek a boldog párok, hogy életük nagy napját az ő különleges tortájával koronázzák meg.
A Mindmegette.hu versenyének nyerteseként 500 000 forint pénzjutalmat és egy ajándékcsomagot is kapott.
– Eszközbeszerzésre szeretném fordítani a nyereményt – mondja. – Szükség lenne egy nagyobb Kitchen Aid robotgépre és még egy hűtőre, hogy bírjuk a tempót a sok megrendeléssel.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


